İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Geleceğin Yazarları Projesi” ile kendi kitaplarını yazan 345 okuldan 17 bin öğrenci, ilk imza günlerini Alsancak Tren Garı’nda düzenledi.
Geçten yıl 180 okuldan 9 bin öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen “Geleceğin Yazarları Projesi” çerçevesinde öğrenciler, birbirinden değerli eserlerini Konak Meydanı’nda İzmir halkıyla buluşturmuştu. Bu yıl 345 okuldan 17 bin öğrencinin katılım gösterdiği projede, alanında uzman akademisyenlerle birbirinden faydalı eğitimler gerçekleştirildi ve öğretmenlerin rehberliğinde çocukların hayalleri ve düşünceleri sayfalara bir kez daha döküldü. Küçük ellerin güçlü kalemleriyle verdikleri özgün eserler kitaplaştırdı. Bu yıl ikincisi düzenlenen “Geleceğin Yazarları Kitap Fuarı”, İzmir’le özdeşleşen yapıların başında gelen tarihi Alsancak Garı’nda İzmir halkıyla buluştu. Fuara İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentür de katıldı.

“Anlayabilmenin yolu okumaktan geçer”
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentür, “Bu çok kıymetli bir proje. Anlayabilmenin yolu okumaktan geçer. Biz maalesef az okuyan ve okuduğu nispette az yazan bir milletiz. Önce kendimizi tanımamız lazım. Kendimizi tanımanın ilk adımı da bizi biz yapan değerleri okumak. Başka uluslara da insanlık değerlerimizi aktarmamız lazım. Bunun yolu da okumaktan geçiyor. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Milletimizin geleceği, milletimizin umudu gençlerimiz. Onlar ne kadar donanımlı olarak yetişirse ülkemizin geleceği de o kadar parlak olur” dedi.(İHA)