Uzun yıllar TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Elvin Sönmez Güler, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP'den Karabağlar Belediye Meclis Üyesi seçildi. Dava arkadaşım dediği Karabağlar Belediye Başkanı Helil İnay Kınay ile TMMOB'da birlikte görev yapan Elvin Sönmez Güler, Karabağlar Belediyesi'nde idari görev de üstlendi, Yüksek Peyzaj Mimarı Elvin Sönmez Güler Karabağlar Belediye Başkan Yardımısı oldu.

Elvin Sönmez Güler, Karabağlar Belediyesi'ndeki görevlerinin dışında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak CHP Büyükşehir Grup Sözcüsü olarak da görev yapacak. 

YÜKSEK PEYZAJ MİMARI ELVİN SÖNMEZ GÜLER KİMDİR?

Elvin Sönmez Güler, 1978 yılında İzmir'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamlayan Güler, akademik kariyerine Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nde başladı ve 2000 yılında buradan mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde başlayan Güler, bir süre İngiltere'de eğitimine devam etti ve 2005 yılında yüksek lisans programını tamamladı.


2004 - 2024 yılları arasında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şube Yönetim Kurullarında görev aldı. 2020-2024 yılları arasında şube başkanlığı görevini yürüttü. 2018 - 2022 yılları arasında İzmir Ticaret Odası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Ev Hayvanları Grubu Komite Başkalığı görevini yürüttü ve halen komite üyeliğini sürdürmektedir.

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) yönetim kurulu üyesi olan Elvin Sönmez Güler, öğrencilik yıllarından itibaren ulusal ve uluslararası çeşitli stk ve platformlarda aktif görev aldı. 2004 yılı itibari ile özel sektörde plan proje uygulama, danışmanlık ve bitkisel üretim konularında çalışmalar yürüten Elvin Sönmez Güler, SDR Grup Şirketlerinin ( SDR Tarım Fid. A.Ş. / Edip Güler Fidancılık / Boğaziçi Fidanlığı / Ege Bahçesi Pet Bahçe Market ) kurucusu ve ortağıdır.


Elvin Sönmez Güler, Edip Güler ile evli olup, Eda ve Eren adında iki çocuğa sahiptir. Aile, İzmir'de yaşamaktadır ve Güler, iş hayatının yanı sıra ailevi sorumluluklarını da büyük bir özveriyle sürdürmektedir.

434666865_10163409744104951_8476073215608102040_n

İzmir'de vapurla günübirlik tatil keyfi başlıyor İzmir'de vapurla günübirlik tatil keyfi başlıyor